Zamknij

Koronawirus. 62-latek zmarł w kolejce do punktu wymazowego Covid-19

02.11.2020 13:30
Karetka
fot. Piotr Molecki/East News

62-latek zmarł w kolejce do punktu wymazowego Covid-19 w Lesznie. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było nagłe zatrzymanie krążenia.

62-letni mężczyzna przyszedł do punktu wymazowego Covid-19 w piątek 30 października. Od rana przed punktem pobrań miały się tworzyć kolejki. Jak podaje lokalny portal elka.pl, 62-latek w pewnym momencie zasłabł. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego.

Koronawirus w Polsce. 62-latek zmarł w kolejce do punktu wymazowego

Według ustaleń dziennikarzy portalu mężczyzna nie był pacjentem szpitala w Lesznie. Skierowanie na wymaz otrzymał od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Zanim 62-latek udał się na pobranie wymazu, miał być badany przez lekarza w przychodni.

Lekarze stwierdzili zgon 62-latka. Bezpośrednią przyczyną zgonu było nagłe zatrzymanie krążenia.

Epidemia koronawirusa w Polsce. Po weekendzie spada liczba zakażeń

W poniedziałek 2 listopada badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 578 osób. Tym samym bilans przypadków wykrytych od początku epidemii wzrósł do 395 480. W niedzielę resort zdrowia informował o 17 tys. 171 nowych przypadkach. 

Zobacz także

Ostatniej doby wykonano ponad 65 tys. testów na obecność koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia w niedzielę informowało o wykonaniu ponad 49,9 tys. testów, w sobotę o ponad 59,7 tys. testów, a w piątek o ponad 78 tys. testów.  Łącznie przebadano dotąd blisko 4 mln 650 tys. osób

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP