Obserwuj w Google News

Profesor chora na Covid-19 zmarła podczas zajęć online. Nie zdążyła podać adresu

2 min. czytania
08.09.2020 08:14
Zareaguj Reakcja

Argentyńska profesor z Buenos Aires zmarła podczas prowadzonych przez siebie zajęć online, w których uczestniczyło około 40 studentów. Kobieta od kilku tygodni chorowała na Covid-19. Jej zwłoki znalazł mąż. 

Argentyna
fot. Moises Lopez/Twitter screen

Koronawirus. Paola de Simone była wykładowczynią nauk politycznych i stosunków międzynarodowych na Universidad Argentina de la Empresa w stolicy tego kraju, Buenos Aires. Jak podaje argentyński serwis clarin.com, kobieta od kilku tygodni chorowała na Covid-19. co było wynikiem zakażenia koronawirusem.

Szef WHO: to nie jest ostatnia pandemia. "Świat musi być przygotowany"

W mediach społecznościowych relacjonowała swoją walkę z chorobą, pisząc m.in. o tym, że objawy choroby (np. uporczywy kaszel) nie ustępują. Cały czas była jednak aktywna zawodowo i prowadziła zajęcia online. Niestety - 2 września, podczas jednych z takich konwersatoriów, w którym uczestniczyło prawie 40 studentów, doszło do tragedii. 

Argentyna. Profesor zmarła na Covid-19 podczas zajęć

Paola de Simone w pewnym momencie poczuła się źle. Miała problem z przełączaniem slajdów, a następnie z oddychaniem. Studenci chcieli wezwać pomoc, ale wykładowczyni nie zdążyła im już podać adresu. 

Jak podaje Gazeta.pl, powołują się na relacje rozmawiającej z "Washington Post" jednej ze studentek, uczestnicy zajęć byli przekonani, że profesorce udało się dodzwonić do męża, który pracuje jako lekarz na oddziale ratunkowym. Poczekali więc na łączach aż mężczyzna wróci do domu. 46-latka osierociła także córkę. 

"Z przykrością informujemy o śmierci Paoli Reginy De Simone, profesor na Wydziale Rządu i Stosunków Międzynarodowych. Paola była nauczycielką z pasją i oddaniem oraz wspaniałą osobą, z 15 latami doświadczenia w UADE" - możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym na profilu jej macierzystej uczelni. 

RadioZET.pl/clarin.com/Gazeta.pl/Twitter