Zamknij

Awantura w samolocie lecącym z Londynu. Polak nie chciał założyć maseczki

23.09.2020 17:24
samolot
fot. Albin Marciniak/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Na pokładzie samolotu z Londynu do Wrocławia doszło do kłótni. 45-letni pasażer z Polski odmówił założenia maseczki. Po wylądowaniu interweniowała straż graniczna. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

45-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, został wyprowadzony z samolotu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej po tym, jak nie zastosował się do poleceń załogi i odmówił założenia maseczki. 

Zobacz także

Polak wyprowadzony z samolotu. Odmówił założenia maseczki

45-latek był pasażerem samolotu z Londynu do Wrocławia. Mimo nakazów załogi i kapitana statku mężczyzna odmówił założenia maseczki ochronnej oraz wypełnienia karty lokalizacyjnej.

Po wylądowaniu samolotu na wrocławskim lotnisku na jego pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej i w kajdankach wyprowadzili mężczyznę – poinformowała w środę rzeczniczka komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak.

Jak przekazała, 45-latek przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana samolotu. Dopiero później zdecydował się na wypełnienie karty lokalizacyjnej. "Jednak za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł" - przekazała mjr Konieczniak.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/"Gazeta Wyborcza"