Zamknij

Białoruś wprowadza obowiązkową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski

20.10.2020 23:47
Białoruś
fot. Przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej/Michał Dyjuk/REPORTER

Ministerstwo zdrowia Białorusi zadecydowało we wtorek, że osoby przybywające z 28 państw - m.in. z Polski - będą musiały przez 10 dni po przekroczeniu granicy przestrzegać samoizolacji. Wymogi zaostrzono ze względu na sytuację epidemiczną w tych krajach.

Białoruś wprowadza kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski. 28 państw zostało wcześniej wykreślonych z listy, ale teraz na nią powróciło. Prócz Polski są wśród nich m.in.: Francja, USA, Kanada, Holandia, Czechy, W.Brytania, Irlandia, Szwajcaria, Szwecja, Dania i Litwa.

Zobacz także

Ministerstwo zdrowia Białorusi poinformowało, że wzięło pod uwagę takie kryteria, jak poziom i dynamika zachorowań w tych krajach oraz działania, które podjęły one w odpowiedzi na epidemię Covid-19. Samoizolacja obowiązuje przybyszy z tych państw przez 10 dni kalendarzowych po przyjeździe na Białoruś - poinformował resort.

Zobacz także

Na Białorusi według oficjalnych danych zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u ponad 88 tys. ludzi. Na początku października przedstawiciel ministerstwa zdrowia Alaksandr Pacejeu ogłosił, że w kraju rozpoczęła się druga fala zachorowań na Covid-19.

Koronawirus w Polsce. 20 października 2020 - RAPORT

Koronawirus w Polsce także nie odpuszcza. We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 9291 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 107 osób.

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 192 539  osób. Zmarło 3721 chorych. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

RadioZET.pl/PAP

C