Zamknij

B. marszałek Senatu ma koronawirusa. "Covid przebiega podstępnie i zaskakująco"

13.11.2020 12:59
Stanisław Karczewski
fot. Piotr Molecki/East News

Senator PiS Stanisław Karczewski potwierdził w piątek w rozmowie z PAP, że jest zakażony koronawirusem. Wcześniej Karczewski opublikował na Twitterze post - jak sam napisał - "prosto z covidowego łóżka". 

Senator PiS Stanisław Karczewski ma koronawirusa. O chorobie poinformował w rozmowie z PAP-em. Wcześniej opublikował wpis na Twitterze, w którym ocenił, że COVID-19 przebiega "różnorodnie, podstępnie i zaskakująco".

Zobacz także

Senator Stanisław Karczewski zakażony koronawirusem

"Ci, którzy kwestionują tę chorobę, zachęcają do nieprzestrzegania zaleceń, ci, którzy organizują manifestacje oraz ci zachęcający do uczestnictwa w nich, kpią z ludzkiego życia" - napisał były marszałek Senatu, z zawodu lekarz.

Zobacz także

To kolejny z senatorów zakażony SARS-CoV-2. Ostatnio o potwierdzeniu zakażenia badaniami laboratoryjnymi informował senator Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski oraz wicemarszałek Senatu Michał Kamiński.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 24 tys. 51 osób. Łącznie wykryto dotąd 665 tys. 547 przypadków zakażenia. Resort przekazał, że ostatniej doby zmarło 419 osób, w sumie zanotowano już 9499 zgonów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP