Zamknij

Dentysta zakażony koronawirusem. Ok. 70 osób trafi na kwarantannę

28.07.2020 11:56

Wśród osób z woj. warmińsko-mazurskiego, u których we wtorek potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest lekarz stomatolog z Giżycka, co spowoduje konieczność skierowania na kwarantannę ok. 70 osób. Inna zakażona osoba uczestniczyła w dyskotece na Mazowszu.

Koronawirus w woj. warmińsko-mazurskim
fot. Shutterstock
loader

We wtorek w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 5 nowych zakażeń koronawirusem. Wśród tych osób jest lekarz stomatolog z Giżycka. Poinformował o tym wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko

Ta osoba źle się czuła, więc nie przyjmowała pacjentów, ale i tak ok. 70 osób będzie musiało przejść kwarantannę

– powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Dzisko. Dodał, że drugą osobą zakażoną w tym mieście jest pacjent stacji dializ, ale ustalenia epidemiczne pozwalają stwierdzić, że nie miał on wielu kontaktów z innymi ludźmi.

Koronawirus w woj. warmińsko-mazurskim. Zakażeni m.in. dentysta i uczestnik imprezy

Wśród osób z potwierdzonym we wtorek zakażeniem jest też uczestnik dyskoteki w woj. mazowieckim. - Innych uczestników zabawy będzie ustalał sanepid z Mazowsza – powiedział Dzisko. Przyznał jednocześnie, że dyskoteki jako takie nie działają, jednak wiele lokali urządza urodziny klubu czy rocznice działalności i pod tym pretekstem organizuje zabawy.

Zobacz także

We wtorek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie testowani są pracownicy placówki, bo w ostatnich dniach potwierdzono zakażenie koronawirusem u pracownicy tej uczelni. Ogółem woj. warmińsko-mazurskie plasuje się w kraju w gronie regionów o najniższym poziomie potwierdzonych zakażeń. Dotąd stwierdzono 343 przypadki COVID-19.

Zobacz także

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 43904 przypadki zakażenia oraz 1682 ofiary śmiertelne. We wtorek poinformowano o kolejnych 502 przypadkach, a także śmierci sześciu osób. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP