Zamknij

Nie żyje najmłodszy ozdrowieniec z COVID-19. Miał niecałe dwa miesiące

04.06.2020 12:42
niemowlę
fot. Twitter.com/Inquirer

Na Filipinach zmarł pacjent uważany za najmłodszego ozdrowieńca z COVID-19. Smutną wiadomość potwierdził w czwartek ojciec dziecka Ronnel Manjares.

Kobe Manjares, nazwany po tragicznie zmarłym koszykarzu Kobe Bryancie, urodził się 12 kwietnia. Pięć dni po narodzinach noworodek przeszedł test na koronawirusa, który okazał się pozytywny. Rodzice chłopca usłyszeli, że jeśli chcą, by wyzdrowiał, konieczna będzie hospitalizacja. Walka z chorobą trwała prawie miesiąc i zakończyła się sukcesem.

28 kwietnia państwo Manjares mogli zabrać dziecko z Państwowego Szpitala Dziecięcego w Manili. Zdjęcie szczęśliwego ojca trzymającego na rękach najmłodszego ozdrowieńca z COVID-19 obiegło światowe media. Personel medyczny oklaskiwał chłopca, a na korytarzach placówki pielęgniarki i lekarze trzymali transparenty z napisem „Kobe pokonał COVID”.

Zobacz także

Filipiny: Nie żyje najmłodszy ozdrowieniec z COVID-19

Niestety, stan niemowlęcia pogorszył się miesiąc temu. Na początku maja rodzice zabrali syna do szpitala, ponieważ cierpiał na gorączkę, zaparcia i wzdęcia. Dodatkowo u chłopca rozwinęło się zakażenie krwi.

Rozmawiałem wczoraj z lekarzem i powiedział, że mój syn zostanie zaintubowany. Później usłyszałem, że nie żyje

- mówił Ronnel Manjares, cytowany przez portal philstar.com.

Ojciec Kobego był pracownikiem budowlanym, jednak ze względu na pandemię koronawirusa stracił pracę. 

W rozmowie z mediami Ronnel Manjares przyznał, że nie ma pieniędzy na pochówek syna. Media opublikowały kontaktowy numer telefonu (0951) 999-2328, pod którym można dowiedzieć się, jak wspomóc filipińską rodzinę.

Zobacz także

RadioZET.pl/philstar.com/ABS CBN