Zamknij

Koronawirus. Funkcjonariusze SOP na kwarantannie. Jest podejrzenie zakażenia

17.06.2020 10:10
SOP
fot. Wojciech Stróżyk/Reporter

Czworo funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa przebywa obecnie na kwarantannie. Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformował ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa pierwsze testy potwierdziły u nich obecność Sars-Cov-2.

Z informacji przekazanych przez SOP wynika, że początkowo zakażenie koronawirusem podejrzewano u jednego z funkcjonariuszy, który nie brał udziału w ochronie ważnych osób w państwie, a w formacji wykonywał pracę magazyniera. Następnie okazało się, wirusa Sars-Cov-2, może mieć więcej osób.

Koronawirus. Cztery osoby z SOP na kwarantannie

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa do zakażeń miało dojść nie w pracy, a najprawdopodobniej w kontakcie z rodziną. Objawy zakażenia miała bowiem żona jednego z funkcjonariuszy. Inny z funkcjonariuszy w chwili zaobserwowania objawów był na urlopie.

Zobacz także

Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski potwierdził w środę, że czworo funkcjonariuszy SOP zostało objętych kwarantanną.

Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Funkcjonariusze, którzy przebywają na kwarantannie nie mieli kontaktu z osobami ochranianymi przez SOP

- zapewnił Piórkowski.Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, pierwsze testy wykonane u funkcjonariuszy potwierdziły obecność wirusa Sars-Cov-2. Testy będą powtórzone. SOP sprawdza również, z kim funkcjonariusze, którzy są w kwarantannie mogli mieć styczność.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP