Zamknij

Koronawirus w Hiszpanii. "Koronarozwody" w 24 godziny dla zmęczonych sobą par

05.05.2020 12:21
Rozwody
fot. Shutterstock

Rozwijany od kilku miesięcy przez rodzinę Cebrian biznes “szybkich rozwodów” stał się, według właścicieli tego biznesu, atrakcyjnym przedsięwzięciem w czasie epidemii koronawirusa. Hiszpańska kancelaria prawna Cebrian oferuje zmęczonym sobą nawzajem małżonkom "koronarozwody" w ciągu zaledwie 24 godziny. 

Zarządzający biznesem Alberto Cebrian, przywołując dane z Chin, gdzie wskutek epidemii znacznie wzrosła liczba procesów rozwodowych, spodziewa się podobnego zjawiska również w Hiszpanii. Tendencję nazywa “koronarozwodami”.

W rozmowie z telewizją Antena3 przedstawiciele rodziny Cebrian twierdzą, że ich usługi to “wyjście ku klientom” w trudnej sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego, utrudniającego zmęczonym sobą i swoim towarzystwem współmałżonkom na przeprowadzenie szybkiego procesu rozwodowego.

Zobacz także

Koronawirus. Rozwody w 24 godziny

W krążących po hiszpańskich miastach furgonetkach rodziny Cebrian małżonkowie mogą uzyskać rozwód, jak twierdzą twórcy biznesu, w ciągu zaledwie 24 godzin. Koszt ekspresowego procesu szacowany jest na 150 euro od osoby.

Według przewidywań kancelarii prawnej Cebrian, w następstwie obowiązkowej kwarantanny liczba rozwodów w Hiszpanii może wzrosnąć w tym roku o 75 proc. Innego zdania na temat spodziewanego nasilenia liczby rozwodów w kraju jest hiszpańska seksuolog Laia Cadens.

Spodziewany kryzys gospodarczy spowodowany koronawirusem obniży liczbę rozwodów: pary nie będą mieć bowiem środków na procesy. W konsekwencji doprowadzi to do zwiększenia liczby zdrad

- uważa Laia Cadens. Według dziennika “El Mundo” podczas obowiązującej od połowy marca kwarantanny wzrosła w Hiszpanii liczba użytkowników serwisów randkowych.

Jak dbać o związek w czasie koronawirusa? Czytaj na zdrowie.radiozet.pl!

Gazeta wskazuje na rekordowe wyniki platformy Gleeden, organizującej internetowe rozmowy dla randkowiczów, a także umożliwiającej wysyłanie materiałów o treści erotycznej. Liczba korzystających z jej usług osób przekroczyła 6 mln, co oznacza, że od czasu wprowadzenia 15 marca obowiązkowej kwarantanny w Hiszpanii Gleeden ma o 160 proc. więcej użytkowników.

RadioZET.pl/PAP