Zamknij

Zmarła nauczycielka biologii z Katowic. Była zakażona koronawirusem

02.11.2020 15:46
szkoła
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Nauczycielka z Katowic nie żyje. Informację potwierdził na Facebooku prezydent Marcin Krupa. Pani Katarzyna uczyła biologii w jednym z zespołów szkół. Była zakażona koronawirusem.

Zmarła nauczycielka biologii z Katowic. Smutną informację przekazał w mediach społecznościowych prezydent tego miasta Marcin Krupa.

Zobacz także

Katowice. Nauczycielka biologii nie żyje. Była zakażona koronawirusem

„Znów dotarły do nas bardzo smutne wiadomości. Zmarła, zakażona koronawirusem, pani Katarzyna - pracownica katowickich szkół. Ceniona nauczycielka z wieloletnim stażem, obdarzona wieloma pasjami, którymi zarażała swoich uczniów i kadrę pedagogiczną. Zaangażowana w edukację ekologiczną, miłośniczka przyrody. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia” – czytamy na Facebooku.

W tym samym wpisie prezydent Katowic zwrócił się do mieszkańców miasta, "aby dbać o siebie nawzajem i stosować się do obowiązujących zaleceń".

Zmarłą pożegnali także nauczyciele i uczniowie placówki, w której uczyła. Pani Katarzyna była nauczycielką biologii w Zespole Szkół nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza. "Ceniona nauczycielka z wieloletnim stażem, obdarzona wieloma zainteresowaniami, prawdziwa miłośniczka przyrody, głęboko zaangażowana w szeroko pojętą edukację ekologiczną. Zapamiętamy ją jako pełną pasji, radosną, pomocną, zaangażowaną, zawsze uśmiechniętą i energiczną osobę" - napisali o niej na Facebooku.

To nie pierwsza śmierć wśród katowickiej kadry szkolnej spowodowana zakażeniem koronawirusem. W zeszłym tygodniu na COVID-19 zmarła nauczycielka nauczania początkowego, logopedka, która prowadziła zajęcia z dziećmi niesłyszącymi i słabosłyszącymi.

Zobacz także

RadioZET.pl