Zamknij

Katowice. Pacjent zakażony koronawirusem wyskoczył z okna. Zginął na miejscu

06.11.2020 12:27
policja
fot. Damian Klamka/East News

Tragedia w Katowicach. 43-letni pacjent wyskoczył z okna szpitala covidowego. Zginął na miejscu. Według ustaleń policji mężczyzna prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Szpital MSWiA w Katowicach od kilku tygodni przyjmuje pacjentów chorych na COVID-19. W czwartek przed godziną 17 policjanci otrzymali informację o tym, że z okna placówki wyskoczył 43-letni mężczyzna.

Zobacz także

Katowice. 43-letni pacjent wyskoczył przez okno ze szpitala covidowego

43-letni mieszkaniec Tychów trafił do szpitala w MSWiA w Katowicach kilka dni temu. Był zakażony koronawirusem. Pacjent przebywał w pokoju razem z ojcem. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal infokatowice.pl, obaj leżeli w izolatce. Tragedia wydarzyła się, kiedy starszy z mężczyzn wyszedł do toalety.

43-latek miał otworzyć okno i wyskoczyć z drugiego piętra szpitala. - 43-letni mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, wyskakując z okna na 2. piętrze - oświadczyła Agnieszka Żyłka z katowickiej policji, cytowana przez infokatowice.pl.

Ciało zostało zabezpieczone przez prokuratora, zostanie zlecona sekcja zwłok. Według informacji katowickiej "Gazety Wyborczej" mieszkaniec Tychów miał wcześniej leczyć się psychiatrycznie.

Województwo śląskie wciąż góruje pod względem zakażeń koronawirusem. W piątek resort zdrowia podał, że odnotowano tam 3942 nowe przypadki zachorowań. W całej Polsce w ciągu doby zarejestrowano 27 086 nowych przypadków SARS-CoV-2. Zmarło 445 osób. To rekord zgonów od początku epidemii. 

Zobacz także

RadioZET.pl/infokatowice.pl/katowice.wyborcza.pl