Obserwuj w Google News

Kiedy klasy VIII i maturzyści wrócą do szkoły? Niedzielski podał wstępny termin

1 min. czytania
20.02.2021 09:32
Zareaguj Reakcja

Powrót ósmoklasistów i maturzystów do szkół na początku marca się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może. To zależy, od szczytu trzeciej fali pandemii - powiedział w rozmowie z Radiem ZET minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót do szkół
fot. Stanisław Bielski/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Powrót do szkoły. Minister zdrowia był w sobotę gościem Radia ZET. W rozmowie z Joanną Komolką wypowiedział się m.in. na temat ewentualnego powrotu uczniów, a przynajmniej ósmoklasistów czy maturzystów, do nauczania stacjonarnego. 

Od początku marca to na pewno się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może, bo zadajemy sobie pytanie, gdzie będzie szczyt tej trzeciej fali - Adam Niedzielski, minister zdrowia

- Możemy kreślić czarne scenariusze, ale są też scenariusze bardziej optymistyczne, które mówią, że szczyty tej trzeciej fali będą na średniotygodniowym poziomie zachorowań rzędu 10 tysięcy, co wydaje się, [...] nie jest problemem dla wydolności systemu opieki zdrowotnej - dodał minister.

Redakcja poleca

Adam Niedzielski przypomniał też, że "medycy i grupa 0 w przeważającej części jest już zaszczepiona". - Więc to nie jest sytuacja porównywalna z listopadem, kiedy nie było zaszczepionych medyków, kiedy mieliśmy bardziej zjadliwą mutację wirusa, kiedy sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, bo nie mieliśmy też tylu ludzi uodpornionych na koronawirusa ze względu na przejście choroby - ocenił Niedzielski.

RadioZET.pl/PAP