Zamknij

Dramatyczna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej. Kilkadziesiąt osób zakażonych

05.04.2020 08:59
Koronawirus. Kilkadziesiąt osób z DPS w Drzewicy zakażonych
fot. PAP/Tytus Żmijewski

Aż 39 osób z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy jest zarażonych koronawirusem. Pozytywny wynik mają 23 osoby z personelu i 16 podopiecznych placówki – poinformował starosta opoczyński. Zakażonych może być jednak więcej, bo nie ma jeszcze wszystkich wyników pobranych próbek.

Starosta opoczyński Marcin Baranowski poinformował, że badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 poddano w piątek 131 osób z personelu i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Ich wyniki spływają sukcesywnie.

Obecnie otrzymaliśmy wyniki 82 testów. Łączna liczba zakażeń w DPS dotyczy 39 osób – 16 podopiecznych domu i 23 osób z personelu

– przekazano w komunikacie w sobotę przed północą. Wiadomo, że chodzi o 36 osób z gminy Drzewica (20 pracowników i 16 podopiecznych DPS), a także dwie osoby z gminy Opoczno i jedna z gminy Rusinów (powiat przysuski).

Zapewniono, że żaden z podopiecznych DPS, w którym przebywają osoby starsze i schorowane, nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki.

"O dalszych wynikach oraz krokach podjętych przez służby sanitarne będziemy informować na bieżąco, po ustaleniach pracującego sztabu kryzysowego i decyzjach służb. Powiatowy sztab kryzysowy jest w kontakcie ze służbami wojewody łódzkiego i wspólnie opracowuje dalszy plan działania w zaistniałej sytuacji" – wyjaśniono.

Zobacz także

RadioZET.pl/PA