Zamknij

Koronawirus w kościele. U osoby posługującej do mszy wykryto SARS-CoV-2

02.09.2020 18:35
koronawirus w kościele
fot. Jacek Klejment/East News (zdj. ilustracyjne)

Koronawirus w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zakażona jest jedna z osób służących do mszy.  Sanepid wystosował apel do wiernych, którzy uczestniczyli w nabożeństwach w tej świątyni. Kwarantanną objęto także siostry z krakowskiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Nowe przypadki koronawirusa w Kościele. U jednej z osób posługujących do mszy św. w bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach wykryto SARS-CoV-2. Informację tę potwierdziła rzeczniczka prasowa sanktuarium Małgorzata Pabis.

Gospodarze sanktuarium zapewniają, że bazylika jest na bieżąco dezynfekowana i posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną.

Zobacz także

Koronawirus w Krakowie-Łagiewnikach. Uczestniczyliście w tych mszach?

Osoby, które 24 i 25 sierpnia uczestniczyły w mszach odprawionych w bazylice o godz. 12.00 i zauważą u siebie niepokojące objawy, proszone są o skorzystanie z teleporady i kontakt z sanepidem właściwym dla ich miejsca zamieszkania.

Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań w Krakowie wystosowano apel do wszystkich uczestników mszy św. i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu.

Z powodu zachorowań na COVID-19 kwarantanną objęto też siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Na stronie faustyna.pl podano, że kaplica, w której znajduje się słynący łaskami obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny, jest czynna. Miejsce to jest na bieżąco dezynfekowane i posługują w nim kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z zarażonymi.

Obecnie jednak transmisja modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki jest prowadzona z bazyliki, a strona internetowa www.faustyna.pl nie będzie aktualizowana. Nie będą wysyłane pliki z folderem "Jezusowe orędzie Miłosierdzia", pliki z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego ani publikowane świadectwa na stronie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP