Zamknij

Koronawirus w kościele. Sanepid szuka osób, które przyjmowały komunię

Magdalena Barszczak
05.06.2020 08:35
ksiądz rozdający komunię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku (woj. małopolskie) i plebania, która z nim sąsiaduje, zostały objęte kwarantanną. Na terenie świątyni przebywała osoba, która miała kontakt z zarażonym koronawirusem.

Sanepid szuka osób, które w ostatnim czasie odwiedziły kościół pw. św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Chodzi o objęcie ich nadzorem epidemiologicznym ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zobacz także

Sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli w sakramentach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem wydał komunikat. Poszukiwane są osoby, które w dniach od 30 maja 2020 r. do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas mszy św. w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku.

O sprawie duchowni poinformowali na Facebooku.

Drodzy Parafianie, w związku z zaistniałą sytuacją przebywania jakiś czas temu na terenie parafii osoby, która miała kontakt z chorym na koronawirusa, informujemy, że kościół parafialny św. Kazimierza oraz plebania zostają zamknięte z powodu kwarantanny. W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną. Msze święte w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii. Czekamy na instrukcje Sanepidu

- czytamy na stronie świątyni.

Księża doprecyzowali na Facebooku, że żaden z nich nie jest zakażony koronawirusem. "Kwarantanna jest po prostu wymogiem proceduralnym, a naszym obowiązkiem jest jej się poddać" - napisali.

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook