Zamknij

Michał Kamiński zrobił test na koronawirusa. Dostał wyniki Mariusza Kamińskiego

18.10.2020 17:18
Kamiński test koronawirus
fot. Jacek Dominski/REPORTER/Bartłomiej Zborowski/East News

Po ponagleniach otrzymałem wynik, należący do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego - powiedział Michał Kamiński. Senator PSL w rozmowie z Polsat News poinformował o pomyłce sanepidu, a także o wyniku swojego testu. 

Michał Kamiński był jednym z gości w niedzielnym programie "Śniadanie w Polsat News". W jego trakcie dyskutowano na temat walki z koronawirusem oraz skuteczności działania instytucji publicznych w tym obszarze. Senator PSL był zdania, że jest ona na niskim poziomie i posłużył się w tym celu niedawnym przykładem z własnego życia. 

Michał Kamiński otrzymał wynik testu Mariusza Kamińskiego

Parlamentarzysta przeszedł niedawno test na obecność koronawirusa. Jego zdaniem, długo nie mógł się jednak doczekać informacji zwrotnej na temat wyniku. Gdy już do tego doszło, okazało się, że sanepid popełnił sporego kalibru pomyłkę. 

Zobacz także

- Po ponagleniach otrzymałem z sanepidu poufne dane medyczne, jakim jest wynik, należący do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego - powiedział Kamiński. Zapewnił przy tym, że gdy tylko zorientował się, że zaszła pomyłka, błyskawicznie usunął dane na temat rezultatów testu ministra. Dodał też, że ostatecznie dotarł do niego wynik jego testu, który ukazał się ujemny.

Koronawirus w Polsce - 18 października 2020

Koronawirus w Polsce niestety, nadal nie jest w odwrocie. W niedzielę 18 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8536 nowych przypadków zakażenia. Poinformowano także o śmierci 49 osób. Z kolei w sobotę padł rekord od czasu wybuchu epidemii w naszym kraju - odnotowano aż 9622 nowe zachorowania. 

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych, ostatniej doby – 2185. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

Nowe obostrzenia - żółte i czerwone strefy

Od soboty 17 października obowiązują nowe obostrzenia w żółtych i czerwonych strefach. Czerwoną strefą objęte zostały 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich, żółtą reszta kraju. Obostrzenia te obowiązywać będą do soboty 24 października. Dwa dni wcześniej rząd przedstawi szczegółowy raport i ogłosi, które części kraju znajdą się poszczególnych strefach na następny tydzień. 

Zobacz także

Żółta i czerwona strefa różnią się między sobą poziomem restrykcji. W każdej z nich trzeba jednak nosić maseczkę w miejscu publicznym (z wyjątkiem lasów, parków, zieleńców i podczas uprawiania sportu). 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/polsatnews.pl