Zamknij

Nie żyje 3-letnie dziecko zakażone koronawirusem. To najmłodsza ofiara w Belgii

24.07.2020 14:19
koronawirus
fot. Zuma / SplashNews.com/East News

Zmarła trzyletnia dziewczynka z Belgii, u której wystąpiły powikłania w następstwie Covid-19. To najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa w tym kraju.

Zakażona koronawirusem trzylatka, która zmarła w Belgii, cierpiała na kilka innych schorzeń – poinformowały w piątek służby sanitarne tego kraju. - Ta wiadomość dogłębnie mnie poruszyła, zarówno jako naukowca, jak i jako rodzica - powiedział na konferencji prasowej Boudewijn Catry, rzecznik krajowego instytutu zdrowia publicznego Sciensano.

W Polsce najmłodsze ofiary śmiertelne Covid-19 to 18-letni mężczyzna, który pod koniec kwietnia zmarł w Kędzierzynie-Koźlu i 18-letnia kobieta, która zmarła w maju w Radomiu. Wśród ofiar w naszym kraju jest łącznie 19 osób w wieku poniżej 40 lat. 

Zobacz także

Koronawirus w Belgii

Jeśli jednak chodzi o Belgię, ostatnio odnotowano tam gwałtowny wzrost liczby przypadków SARS-CoV-2. - Średnio każdego dnia umierają trzy osoby, w tym ostatnio 18-latek - dodał Catry, przyznając, że zgony wśród młodych ludzi należą do rzadkości. W marcu na koronawirusa zmarło 12-letnie dziecko.

Od wybuchu epidemii w Belgii potwierdzono 64 847 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 9812 osób zmarło. Liczba infekcji od 14 do 20 lipca wzrosła gwałtownie, bo aż o 89 proc., w porównaniu z poprzednim tygodniem. Średnio odnotowywano dziennie 220,6 nowych przypadków. AFP zwraca uwagę, że licząca 11,5 mln mieszkańców Belgia jest jednym z krajów, które mają największą śmiertelność w związku z Covid-19: na 100 tys. ludzi przypada 85 zgonów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MZ/AFP