Zamknij

Koronawirus. Nie żyje czwarty nauczyciel. W szkole uczył od ponad 30 lat

15.10.2020 13:30
Szkoła
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Kolejny nauczyciel zakażony koronawirusem nie żyje. Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, pedagog miał choroby współistniejące. W szkole uczył od ponad 30 lat. 

Nauczyciel, u którego zdiagnozowano wirusa SARS-CoV-2, to czwarta ofiara koronawirusa wśród pedagogów. Mężczyzna z ponad 30-letnim stażem pracy nauczał w Technikum Samochodowym w Strzelinie w województwie dolnośląskim. Dyrektor szkoły w rozmowie z ''WP'' potwierdził informację o śmierci nauczyciela. 

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, nauczyciel miał prawdopodobnie choroby współistniejące i problemy z układem oddechowym.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce. Kolejni nauczyciele umierają na Covid-19 

Nauczyciel ze Strzelina to czwarty pedagog w Polsce, który zmarł chorując na koronawirusa. Wczoraj na radiozet.pl informowaliśmy o śmierci 55-letniego nauczyciela z jednej z warszawskich szkół niepublicznych. Kilka dni temu zmarli 44-letnia pedagog z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą i 31-letni nauczyciel ze szkoły podstawowej w Zawierciu.

Przebieg choroby u zmarłej 44-latki był bardzo szybki. Na zwolnieniu była od 30 września, bo po prostu bolała ją głowa. Nieco ponad tydzień temu trafiła do szpitala, gdzie leczono ją na intensywnej terapii. Lekarze podłączyli ją pod respirator. Po tygodniu zmarła. 

Z powodu koronawirusa zmarł również 20-letni Michał, uczeń z Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Młody mężczyzna miał choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 15 października o 8099 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwyższy wynik od początku pandemii. Zmarło 91 chorych. Łącznie od początku epidemii w Polsce wykryto 149 903 chorych na Covid-19.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Wirtualna Polska