Zamknij

Nie żyje proboszcz z Wielkopolski. Był chory na Covid-19

18.10.2020 20:04
Nie żyje ksiądz
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Z powodu Covid-19 zmarł wieloletni proboszcz parafii w Choryni (woj. wielkopolskie) ks. Marian Derkaczewski. Parafianie, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z proboszczem, proszeni są o kontakt z sanepidem w Kościanie.

Koronawirus w Polsce. O śmierci duchownego poinformowała na swojej stronie internetowej parafia pw. św. Katarzyny Sieneńskiej w Choryni niedaleko Kościana (woj. wielkopolskie), w archidiecezji poznańskiej.

Wielkopolskie. Nie żyje proboszcz parafii w Choryni. Chorował na Covid-19

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do Domu Ojca odszedł drogi nam wszystkim śp. ks. prob. Marian Derkaczewski. Wieloletni Proboszcz naszej parafii” – napisano. Poinformowano również, że przyczyną śmierci kapłana był Covid-19.

Zobacz także

„Z tego powodu w przyszłym tygodniu kościół będzie zamknięty a msze odwołane” – podkreślano w komunikacie. Zaapelowano również, by parafianie, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z proboszczem, kontaktowali się Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kościanie. To kolejny przypadek polskiego duchownego, który zmarł wskutek zakażenia koronawirusem - ostatnio pisaliśmy o proboszczu spod Limanowej (woj. małopolskie) ks. Antonim Pisiu. 

Zobacz także

Ksiądz Marian Derkaczewski urodził się 18 sierpnia 1950 roku we wsi Żdżanne (Lubelskie). W Poznaniu ukończył liceum i seminarium duchowne. Święcenia kapłańskie przyjął w 1980 roku. Proboszczem parafii w Choryni był od 2012 roku.

Koronawirus w Polsce - 18 października 2020

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 15363 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 7306 to przypadki aktywne. Z powodu Covid-19 zmarło w regionie 419 osób. Wyzdrowiało 7638 chorych.

Koronawirus w Polsce niestety, nadal nie jest w odwrocie. W niedzielę 18 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8536 nowych przypadków zakażenia. Poinformowano także o śmierci 49 osób. Z kolei w sobotę padł rekord od czasu wybuchu epidemii w naszym kraju - odnotowano aż 9622 nowe zachorowania. 

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych, ostatniej doby – 2185. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

RadioZET.pl/PAP