Nowe ognisko koronawirusa nad Bałtykiem. Rodziny zaraziły się na wczasach

Magdalena Barszczak
26.06.2020 14:57
Sarbinowo nad Bałtykiem
fot. Jakub Kaminski/East News

Poznaniacy przywieźli koronawirusa z wakacji. Zakażeni SARS-CoV-2 są rodzice, dziecko i babcia oraz para czterdziestoparolatków. Wszyscy przebywali na wczasach w Sarbinowie.

Poznaniacy trafili do nadmorskiego kurortu w Boże Ciało. U wszystkich członków rodziny po powrocie do rodzinnego miasta potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak informuje Radio Poznań, zarazić mieli się od właściciela jednego z domków w Sarbinowie, na wybrzeżu koszalińskim, w którym się zatrzymali.

Zobacz także

Czteroosobowa rodzina z koronawirusem. Zarazili się od właściciela domków?

Jak relacjonowała w rozmowie z Radiem Poznań Anna Pawłowska, kierownik Oddziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, testy potwierdziły, że zakażeni są wszyscy członkowie rodziny.

W okresie Bożego Ciała te osoby przebywały na terenie Sarbinowa w wynajmowanych przez rodzinę domkach i po powrocie wystąpiły objawy u jednej z tych osób. Potwierdzono zakażenie koronawirusem, następnie także u pozostałych członków z tej rodziny

- oświadczyła Pawłowska. Jak przekazała, jedna z zarażonych osób trafiła do szpitala.

Zarażona jest także para czterdziestoparolatków, którzy przebywali w tym samym ośrodku co czteroosobowa rodzina. 

Postępowanie epidemiologiczne prowadzą wspólnie stacje Sanepidu z Poznania i Koszalina. Koszaliński sanepid sprawdza teraz, jaka jest skala zjawiska wśród urlopowiczów z Sarbinowa. Okazuje się, że wczasowicze mogli zarazić się od właściciela domków. Test na koronawirusa u niego także dał wynik pozytywny. W związku z tym obowiązkową kwarantanną objęto inne osoby.

Trwa ustalanie, z kim wczasowicze mogli mieć kontakt. Osoby, u których wystąpią jakiekolwiek objawy, są proszone o pilny kontakt z odpowiednim oddziałem sanepidu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Poznań