Zamknij

Koronawirus w zakładzie drobiarskim. Już ponad 300 zakażonych pracowników

05.08.2020 21:04
Test na koronawirusa
fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Największe ognisko koronawirusa w województwie wielkopolskim się rozrasta. W środę 8 sierpnia do 313 wzrosła liczba pracowników zarażonych koronawirusem w zakładzie drobiarskim firmy Ami w wielkopolskim Mikstacie. 

Ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim firmy Ami w wielkopolskim Mikstacie wykryto w poniedziałek 3 sierpnia. Na radiozet.pl informowaliśmy o 164 osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W zakładzie Ami zatrudnionych jest 781 pracowników. Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował w środę, że liczba zakażonych pracowników wzrosła do 313 osób.

Od wtorku jest to wzrost o 80 osób

– wyliczył i dodał, że "te dane nadal mogą ewaluować". Poinformował, że to największe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce.

Koronawirus w Wielkopolske. Ognisko zakażeń w zakładzie drobiarskim

Zarząd firmy wstrzymał produkcję w zakładzie do odwołania. W piątek pracownicy odbędą powtórne badania wymazowe. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o skierowaniu do Mikstatu mobilnego punktu pobrań wymazów, który przez dwa dni będzie dostępny dla mieszkańców.

Zobacz także

W Wielkopolsce – jak poinformował PAP rzecznik wojewody - do tej pory odnotowano 4141 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 200 osób zmarło, a 2786 wyzdrowiało.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP