Zamknij

Kelner w restauracji z koronawirusem. Sanepid szuka klientów

Magdalena Barszczak
28.08.2020 08:54
restauracja
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Koronawirus w restauracji Fragola w Opalenicy (woj. wielkopolskie). Sanepid szuka osób, które w ostatnim czasie jadły tam posiłek. Zakażony jest jeden z kelnerów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu opublikował komunikat. Poszukiwani są klienci, którzy korzystali z usług restauracji w dniach: 17, 19 oraz między 21 a 23 sierpnia 2020 roku. Kelner pracujący w tych dniach otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Istnieje ryzyko, że zaraził klientów.

Zobacz także

Opalenica: Kelner restauracji zakażony SARS-CoV-2

Osoby, które w powyższych terminach pojawiły się we Fragoli, proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu. Dzwonić można pod numer telefonu: 61 44 20 800.

Restauracja wydała oświadczenie. Wynika z niego, że decyzją sanepidu całą kadrę pracowniczą skierowano na obowiązkową kwarantannę. Personel przebadał się na obecność wirusa. Wynik testu z 27 sierpnia - jak informuje komunikat - będzie znany w najbliższych dniach. Pozostała część kadry, zgodnie z decyzją sanepidu, ma być przebadana 30 sierpnia.

Mimo braku takiej decyzji ze strony sanepidu właściciele lokalu zdecydowali o jego czasowym zamknięciu.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia restauracji.

"Szanowni Państwo,

W związku z opóźnioną reakcją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu wydajemy oficjalne oświadczenie Restauracji Fragola w Opalenicy: Jeden z naszych pracowników (kelner) pracujący w dniach: 17.08.; 19.08.; 21.08.; 22.08.; 23.08. ; ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Wszyscy Goście przebywających na terenie restauracji w dniach 17.08. ; 19.08. ; 21.08. ; 22.08. ; 23.08., proszeni są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu pod numerem telefonu: 61 44 20 800. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu skierował całą kadrę pracowniczą na obowiązkową kwarantannę.

Nasze testy na obecność wirusa: Jeden test przeprowadzono w dniu dzisiejszym tj. 27.08.2020 roku, wynik będzie w najbliższych dniach. Pozostała część kadry, zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu nie zostanie przebadana teraz, zostanie przebadana najwcześniej dnia 30.08.2020 roku. O wynikach poinformujemy.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu nie nakazał zawieszenia działalności restauracji, w związku z powyższym jako Właściciele zdecydowaliśmy się podjąć decyzje za Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu i czasowo zawiesić prace Restauracji". 

Zobacz także

RadioZET.pl/pnt.info.pl