Zamknij

Ponad 50 zakażonych po imprezie w klubie. ”Pili z jednego naczynia”

23.07.2020 08:08
Koronawirus
fot. Florian Gaertner/photothek.net via www.imago-images.de/Imago Sto

Koronawirus w klubie nocnym w Pradze. Jak podaje sanepid, po czerwcowej imprezie pozytywny wynik testu na koronawirusa miało ponad 50 osób, które tam się bawiły. Według czeskich mediów w imprezie uczestniczyli m.in. piłkarze z trzech stołecznych klubów.

Menedżerowie nocnego klubu, w którym 11 czerwca zorganizowano imprezę, podkreślili, że pomieszczenia zostały dokładnie zdezynfekowane, a stacja sanitarno-epidemiologiczna nie znalazła powodów do zamknięcia lokalu. Media sugerują, że podczas imprezy jej uczestnicy pili przez słomki z jednego naczynia.

Minister zdrowia Adam Vojtiech w reakcji na informacje epidemiologów podkreślił, że liczba zakażonych jest bardzo wysoka jak na jeden klub i zwrócił uwagę, że po otwarciu takich miejsc w Korei Południowej właśnie z nich ponownie zaczął szerzyć się Sars-CoV-2. Jego zdaniem zdarzenie to pokazało, że władze słusznie podjęły decyzję o zamknięciu na początku pandemii klubów i dyskotek, które wznowiły działalność jako jedne z ostatnich firm.

To ostrzeżenie, aby ludzie byli ostrożni przy wizytach w tego typu lokalach

– stwierdził Adam Vojtiech.

Zobacz także

Dwa spośród trzech praskich klubów piłkarskich potwierdziły udział swoich sportowców w imprezie i podkreśliły, że nie chodzi o zawodników z podstawowych składów.

W sumie w środę rząd Czech poinformował o 68 nowych zakażeniach koronawirusem. Epidemiolodzy zarządzili kwarantannę dla 121 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP