Zamknij

Prezydent Radomia zakażony koronawirusem. "Odizolowałem się"

27.09.2020 15:31
Radosław Witkowski
fot. Facebook/Radosław Witkowski/Anna Wróblewska UM Radom

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. Zapewnił przy tym, że po wystąpieniu pierwszych objawów choroby poddał się izolacji.

"Przeprowadzone testy niestety potwierdziły u mnie obecność koronawirusa. Leczenie na tym etapie nie wymaga pobytu w szpitalu" – napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Radosław Witkowski.

Zaznaczył jednocześnie, że miejscowy sanepid wdraża odpowiednie procedury, by zadbać o bezpieczeństwo osób, z którymi miał kontakt. "Po wystąpieniu pierwszych objawów odizolowałem się, więc krąg osób narażonych na zakażenie bez wątpienia ograniczyłem" – zapewnił Witkowski.

Koronawirus w Polsce. Prezydent Radomia zakażony 

Według niego najbliższe kilkanaście dni w zarządzaniu miastem będzie trudne. "Liczę, że radni wspólnie z moimi zastępcami poświęcą się rozwiązywaniu problemów, które przed nami" – napisał prezydent Radomia. Pod jego wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Mieszkańcy Radomia okazywali włodarzowi miasta wsparcie i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia. 

Zobacz także

Witkowski nie jest pierwszym prezydentem polskiego miasta, u którego stwierdzono koronawirusa. W piątek pojawiła się informacja, że zakażony jest także prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. 

Zobacz także

Przypomnijmy, że w niedzielę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1350 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci ośmiu osób. Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 87330 osób, zanotowano także 2432 ofiary śmiertelne. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/Facebook