Zamknij

Przedszkolak zakażony koronawirusem. Placówka zamknięta

14.08.2020 18:42
Koronawirus
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Koronawirus wykryty u jednego dziecka z elbląskich przedszkoli. Placówka została zamknięta. Służby sanitarne prowadzą postępowanie epidemiologiczne z dziećmi i ich rodzinami oraz pracownikami przedszkola. 

Koronawirus został potwierdzony u jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola nr 11 w Elblągu. Placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku 18 sierpnia - poinformowała w piątek rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak

Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem. Dziś również obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany gruntownej dezynfekcji. Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego

- wskazała rzeczniczka.

Koronawirus w Elblągu. Zamknięto przedszkole nr 11

Urząd miasta w Elblągu w czwartek wieczorem otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu u jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola nr 11 w Elblągu. Jak podali urzędnicy, od razu wdrożone zostały procedury sanitarne. Placówka, w której przebywało w dwóch grupach po ok. 12 – 13 dzieci oraz 10 pracowników, od piątku jest zamknięta.

Zobacz także

Dziecko, u którego stwierdzono koronawirusa, ostatni raz przebywało w przedszkolu 6 sierpnia. Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne. Wszystkie dzieci oraz ich bliscy, a także personel przedszkola, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażoną osobą, w piątek i sobotę przejdą testy.

Jeżeli ich wyniki będą ujemne to od wtorku przedszkole będzie mogło wznowić działalność.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP