Zamknij

Czarnek oddał osocze. Internauci zauważyli jeden szczegół. "Szczyt kompetencji"

25.11.2020 13:58
Przemysław Czarnek
fot. AP/Associated Press/East News

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poszedł śladem prezydenta Andrzeja Dudy i oddał osocze. - Zachęcam Państwa [...], ono rzeczywiście pomaga. Ratujmy innych - zacytowano słowa polityka na Twitterze resortu nauki i szkolnictwa. Z kolei na profilu posła Tomasza Rzymkowskiego widać, jak wyglądało oddawanie osocza "od kuchni". Internauci wytknęli szefowi resortu edukacji nieprawidłowe noszenie maseczki ochronnej.

"Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oddał dziś osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. - Ci, którzy są po "covidzie" mogą pomóc innym. Zachęcam Państwa do oddawania osocza, ono rzeczywiście pomaga. Ratujmy innych - brzmi treść twitta zamieszczonego przez Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na Twitterze.

Zobacz także

Czarnek oddał osocze. "Dlaczego minister edukacji ma źle nałożoną maseczkę?"

Osocze ozdrowieńców jest wykorzystywane w terapiach leczenia chorych na COVID-19. Przemysław Czarnek, oddając je, dołączył tym samym do Andrzeja Dudy. Prezydent jako ozdrowieniec to samo zrobił dwa dni wcześniej. - Wyzdrowiałem, oddaję osocze i wszystkich Was ozdrowieńców do tego zachęcam! - mówił prezydent na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Zdjęcie z oddawania osocza pojawiło się też na profilu posła Tomasza Rzymkowskiego. To właśnie w jego towarzystwie w centrum krwiodawstwa pojawił się Przemysław Czarnek. "Dziś z panem ministrem oddaliśmy osocze dla ratowania chorych na COVID-19" - napisał Rzymkowski na Twitterze i dołączył fotografię. Widać na niej, jak "od kuchni" wygląda oddawanie osocza.

Zdjęcie polityków przykuło uwagę internautów, którzy dostrzegli na nim, że minister ma źle założoną maseczkę ochronną. Zasłania ona tylko usta. "To już wiemy, czemu jeden zachorował. Nie potrafi poprawnie założyć maseczki"; "Nie dość, że do szpitala może wchodzić na zawołanie, to jeszcze błędnie nosi maseczkę. Idealny minister edukacji"; "Dlaczego minister edukacji ma źle nałożoną maseczkę?"; "Zdjęcie pod publikę, a maseczka źle założona. Szczyt kompetencji" - to tylko niektóre z komentarzy zamieszczonych pod wpisem Rzymkowskiego. Z kolei niektórzy dodali, że politycy jako ozdrowieńcy w ogóle nie muszą nosić maseczek.

Zobacz także

RadioZET.pl