Zamknij

Ksiądz z Rzeszowa z koronawirusem. Zamknięty kościół. Zakażenia także w szpitalu

10.06.2020 10:16
ksiądz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. W Rzeszowie zamknięto kościół po tym, jak SARS-CoV-2 wykryto u jednego z księży. Zakażeni są także lekarze z miejskiego szpitala i pacjent.

W stolicy Podkarpacia od ponad miesiąca nie było nowych zakażeń koronawirusem. Obecnie w regionie odnotowano dwa ogniska SARS-CoV-2. Jednym z nich jest kościół w Rzeszowie.

Zobacz także

Dwa ogniska koronawirusa w Rzeszowie. Zamknięto kościół i klinikę

Chodzi o parafię bł. Karoliny Kózki. Jak poinformowała diecezja rzeszowska na swojej stronie internetowej, obecność koronawirusa wykryto u jednego z kapłanów, który obecnie przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Czterech księży zostało objętych kwarantanną. Decyzją sanepidu duchowni pozostaną w izolacji do 20 czerwca. Świątynia jest zamknięta.

Parafia prosi osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach od 24 maja, aby obserwowały stan swojego zdrowia, a w razie potrzeby kontaktowały się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie pod numerem: 17 85 419 69 lub 17 85 419 09 lub 668 958 99 w godz. od 7.30 do 20.00.

To jednak niejedyne ognisko koronawirusa w regionie. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", SARS-CoV-2 wykryto także u trzech lekarzy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie i jednego z pacjentów. Okazuje się, że lekarka z kliniki nefrologii w szpitalu oraz ksiądz z parafii pw. bł. Karoliny w Rzeszowie mieli ze sobą kontakt. Nie wiadomo jednak, czy wirusem zarazili się od siebie.

W związku z nowymi zakażeniami oddział nefrologii ze stacją dializ przy ul. Szopena został zamknięty.

We wtorek wojewoda podkarpacka Ewa Leniart na konferencji prasowej z wojewódzkim inspektorem sanitarnym Adamem Sidorem przypominała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas epidemii koronawirusa.

Zobacz także

RadioZET.pl/rzeszow.wyborcza.pl/Diecezja Rzeszowska