Zamknij

Koronawirus. Sanepid szuka uczestników mszy świętych. Dwóch księży z COVID-19

Magdalena Barszczak
01.10.2020 18:33
komunia na rękę
fot. Piotr Hukalo/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Sanepid w Garwolinie (woj. mazowieckie) szuka uczestników mszy świętych. U dwóch księży, którzy odprawiali nabożeństwo, stwierdzono koronawirusa.

Koronawirus w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Zakażonych jest dwóch księży, którzy trafili do szpitala. Jak podaje portal egarwolin.pl, jeden z duchownych jest w ciężkim stanie.

Zobacz także

Koronawirus w kościele w Garwolinie. Sanepid szuka wiernych

W związku z wykrytymi zakażeniami sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne i szuka osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi księżmi. "Ustalana jest liczba kontaktów. Dalsze decyzje będą podejmowane, gdy będziemy mieli więcej danych" - poinformowała w rozmowie z portalem Dorota Brojek, powiatowy inspektor sanitarny w Garwolinie.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie wydała specjalny komunikat, w którym poinformowała o ryzyku zakażenia wśród osób, które brały udział w mszach świętych w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Chodzi o parafian, którzy uczestniczyli w nabożeństwach w niedzielę, 27.09.2020 r. o godzinie 6.30 oraz 8.00 i przyjmowały komunię świętą z rąk księży. "Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną" - czytamy w oświadczeniu kościoła.

Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księżmi we wskazanych terminach, jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie.

PSSE w Garwolinie

Sanepid podał numery telefonu, pod które mogą dzwonić uczestnicy wyżej wymienionych nabożeństw. To: 25 684 35 95 lub 25 684 33 08 wew. 48 lub wew. 37.

"Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj. kaszel, gorączka, utrata węchu i smaku, duszności proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza" - dodano w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie.

komunikat sanepidu
fot. PSSE w Garwolinie

Zobacz także

RadioZET.pl/egarwolin.pl/PSSE w Garwolinie