Zamknij

Silne bóle głowy to jeden z objawów Covid-19

04.05.2020 19:10
Koronawirus
fot. ALEX EDELMAN /AFP /East News

Silne bóle głowy to jeden z objawów Covid-19 - wynika z badania specjalistów ds. neurologii z barcelońskiego szpitala Vall d'Hebron. Dotychczas chorzy na Covid-19 skarżą się najczęściej na trudności w oddychaniu, zaburzenia w pracy układu pokarmowego, gorączkę oraz kaszel.

Silne bóle głowy u części pacjentów są symptomem zakażenia koronawirusem - przekonuje dr Patricia Pozo-Rosich, koordynatorka badania przeprowadzonego w katalońskim szpitalu Vall d'Hebron.

Pozo-Rosich stwierdziła, że jej ekipa medyczna stale odkrywa nowe symptomy towarzyszące zachorowaniu na Covid-19. "Z tygodnia na tydzień zaskakują nas nowe objawy tej choroby" - powiedziała specjalistka, wskazując, że już w styczniu do jej szpitala zgłaszały się osoby z bólami migrenowymi oraz pacjenci sygnalizujący niespodziewany zanik węchu. Wskazała, że oba te symptomy są charakterystyczne dla pacjentów z Covid-19.

Objawy koronawirusa. Na co skarżą się chorzy na Covid-19?

Dotychczas chorzy na Covid-19 skarżą się najczęściej na trudności w oddychaniu, zaburzenia w pracy układu pokarmowego, gorączkę oraz kaszel. W przypadku osób nieletnich często zakażeniu koronawirusem towarzyszą zmiany dermatologiczne na stopach.

Przedstawicielka barcelońskiego szpitala potwierdziła, że na bóle głowy skarżą się zarówno chorzy na Covid-19 przebywający w szpitalu, jak też wypisani do domów pacjenci z łagodnym przebiegiem tej choroby.

Zobacz także

"Pacjenci pozostający w domach z reguły dobrze znoszą obowiązkową kwarantannę, ale część z nich skarży się podczas wideokonferencji lub rozmów telefonicznych z lekarzami na silne bóle migrenowe" - dodała.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP