Zamknij

Abp Stanisław Gądecki zakażony koronawirusem. Centrala kurii zamknięta

17.10.2020 18:04
Stanisław Gądecki
fot. Archidiecezja Poznańska Twitter

W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego - podała po południu Archidiecezja Poznańska. Dodatnie wyniki ma też kolejny z poznańskich biskupów oraz kilku pracowników kurii.

Koronawirus u arcybiskupa metropolity poznańskiego, Stanisława Gądeckiego. Informację przekazała dziś po południu kuria, na swojej stronie internetowej.

- Stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze - poinformowała poznańska kuria na swojej stronie oraz profilu na Twitterze.

Koronawirus u przewodniczącego KEP. Sparaliżowana praca kurii poznańskiej

Pozytywny wynik testu na obecność SARS CoV-2 otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii.

Zobacz także

Przewodniczący KEP udał się na kwarantannę w związku z kontaktem z sekretarzem KEP, bpem Arturem Mizińskim, u którego wcześniej zdiagnozowano koronawirusa. Zakażony okazał się też biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Szymon Stułkowski.

Centralne instytucje archidiecezji – Kuria Metropolitalna i Sekretariat Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego – pozostają nieczynne do odwołania

poznańska kuria

RadioZET.pl/ Archpoznan.pl/