Zamknij

Szczepionki są w drodze do Polski. Wiozą je dwa auta dostawcze w asyście policji

24.12.2020 10:42
Szczepionka na koronawirusa
fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Szczepionka na koronawirusa już niedługo w Polsce. Jak informują zagraniczne agencje, z miejscowości Puurs w Belgii - gdzie znajduje się fabryka Pfizer - wyjechały dwa auta dostawcze z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Najprawdopodobniej wiozą one pierwsze dawki szczepionki Comirnaty.

Szczepionki na koronawirusa są już w drodze do krajów Unii Europejskiej – informują zagraniczne agencje. Pierwsze partie szczepionki na Covid-19 wyprodukowane przez Pfizera-BioNTech, przeznaczone dla krajów UE opuściły w środę zakłady Pfizera w belgijskiej miejscowości Puurs. Pojazdom transportującym szczepionki towarzyszyła obstawa policji - poinformowała agencja AFP.

Zobacz także

Według agencji szczepionki przewożą trzy samochody dostawcze - chłodnie, którym towarzyszy silna eskorta policji. Do ciężarówek nie dopuszczono dziennikarzy. Pierwsze dostawy szczepionki opuściły już zakłady w Puurs na początku grudnia z przeznaczeniem dla Wielkiej Brytanii, po tym jak władze brytyjskie wydały zgodę na jej stosowanie.

Przedstawiciele Pfizera odmówili ujawnienia, do jakich krajów trafi pierwsza dostawa. Jak jednak informują agencje Reuters AFP, dwa samochody dostawcze miały polskie tablice rejestracyjne z Piaseczna. Najprawdopodobniej w furgonetkach znajdują się właśnie pierwsze dawki szczepionek Comirnaty, przeznaczone dla Polaków.

1
fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
2
fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
3
fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
4
fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Szczepionka na koronawirusa w UE

Komisja Europejska wydała w poniedziałek zgodę na dystrybucję w krajach UE szczepionki Pfizera-BioNTech. Kilka godzin wcześniej "Zielone światło" dla tej szczepionki dała Europejska Agencja Leków (EMA).

Pierwsze szczepienia mają rozpocząć się między 27 i 29 grudnia jednocześnie we wszystkich krajach UE. Akcja szczepień ma ruszyć na pełną skalę w styczniu i ma trwać przez cały rok 2021.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Reuters/AFP