Zamknij

Powrót usług dla dorosłych. Maseczki, rękawiczki i seks w określonych pozycjach

29.05.2020 15:45

Odmrażanie gospodarki trwa w całej Europie. Organizacja reprezentująca szwajcarskich pracowników usług seksualnych domaga się przywrócenia również i tej działalności. Domy publiczne mogłyby zacząć funkcjonować ponownie już w czerwcu. Opracowano jednak listę obostrzeń, które mają zminimalizować ryzyko przeniesienia koronawirusa.

prostytutka
fot. Shutterstock.com
  • Branża usług seksualnych w Szwajcarii zacznie działać ponownie od 6 czerwca.
  • Klienci i pracownicy będą musieli się zastosować do ścisłych wytycznych, które muszą zostać wdrożone w domach publicznych.
  • To m.in. określone pozycje seksualne, używanie maseczek i rękawiczek.

W wielu miejscach w Europie notuje się mniej zakażeń koronawirusem. "Odmrażanie" gospodarki wprowadzane jest etapami. W Szwajcarii wciąż nie są dozwolone pewne dyscypliny sportu, takie jak judo, boks czy zapasy, powoli jednak mówi się o wznowieniu funkcjonowania domów publicznych.

Prostytucja w Szwajcarii jest legalna od 1942 roku. Usługi seksualne to jeden z przemysłów, który najmocniej ucierpiał z powodu epidemii. Teraz mają powrócić w surowym reżimie sanitarnym, zaplanowano bowiem ponowne otwarcie "domów uciech". Od 6 czerwca będzie można skorzystać z usług prostytutki, jednak pod pewnymi warunkami – podała agencja Bloomberg.

Zobacz także

Koronawirus. Bezpieczny seks w domach publicznych w maseczkach i rękawiczkach

Organizacja ProKoRe, cytowana przez portal The Local, skupiająca firmy działające w branży erotycznej, opracowała szczegółowe wytyczne dotyczące bezpiecznych usług seksualnych.

I tak, obowiązkowe będą maseczki, a dozwolony dystans między klientem a prostytutką to długość przedramienia. Odradzane są usługi, które zakładają bliski kontakt twarzy. Z tego powodu rekomendowane są dwie pozycje - na pieska i odwróconą kowbojkę. Praktyki analne będą wymagały użycia rękawiczek.

Zabronione będą usługi dla więcej niż jednego klienta jednocześnie. Sama usługa powinna trwać nie dłużej niż 15 minut. Po każdym kliencie należy wymienić pościel i wywietrzyć pomieszczenie. Amatorzy "domów uciechy" będą musieli zapomnieć o anonimowości, ponieważ ich dane, na wypadek zakażenia, będą przechowywane przez okres czterech tygodni.

Jak podaje Bloomberg, do pracy może wrócić nawet 20 000 osób świadczących usługi seksualne. Szwajcarski minister zdrowia Alain Berset mówił, że domy publiczne mogły właściwie zacząć działać już wcześniej.

"Z pewnością dochodzi tam bezpośredniego kontaktu, ale zastosowanie środków ochronnych jest możliwe. Jestem świadomy dziwnych aspektów mojej wypowiedzi" – komentował podczas konferencji prasowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bloomberg/The Local/Daily Mail