Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim. Zakażonych pięć osób

25.06.2020 13:13
Koronawirus Toruń
fot. Urząd Marszałkowski w Toruniu/Wikimedia.Commons (mateuszgdybnia - praca własna)

Pięć osób z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W czwartek rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól poinformował o kolejnych trzech przypadkach zakażenia w tym miejscu.

Trzy kolejne zakażone osoby, o których poinformowano w czwartek, to pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Czwarta zakażona osoba z Torunia, która zaraportowano w dzisiejszych statystykach, to pracownik z ogniska koronawirusa w zakładzie odzieżowym. Tam potwierdzono COVID-19 u kilkunastu osób.

Łącznie w ognisku zakażenia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wykryliśmy dotychczas pięć pozytywnych wyników testów. Na pozostałe wyniki czekamy

- poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową Mól. Od początku epidemii w regionie potwierdzono laboratoryjnie 661 przypadków zakażenia. 537 osób wyzdrowiało, a 49 zmarło. Dotychczas w województwie przebadano blisko 61 tysięcy próbek.

Koronawirus - aktualny bilans i co musisz wiedzieć?

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce wynosi 33119 przypadków zakażenia oraz 1412 ofiar śmiertelnych. W czwartek potwierdzono 298 kolejnych przypadków oraz poinformowano o śmierci 16 osób. 

RadioZET.pl/PAP