Zamknij

Trzy nowe ogniska koronawirusa po weselach. ”Dystans jest iluzoryczny”

17.08.2020 07:39
Wesele
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Trzy nowe ogniska koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim. Jak podaje tvn24.pl, wszystkie powstały po weselach. Tylko po jednym kwarantanną zostało objętych aż 600 osób.

Wesela są jednym z czynników, które wpływają na wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak podaje tvn24.pl, w województwie warmińsko-mazurskim powstały trzy nowe ogniska zakażeń. Po jednym z wesel zakażenie stwierdzono u 80 procent uczestników. Kolejne wesele zakończyło się zakażeniem 40 ze 150 gości. Kwarantanną zostało objętych łącznie aż 600 osób (gości oraz tych, z którymi mieli oni kontakt).

Oczywiście są zalecenia, mówi się o pewnych zasadach, ale praktyka pokazuje, że zachowanie dystansu w momencie, gdy tak zwany pociąg przejeżdża między stołami weselnymi, jest zupełnie iluzoryczne.

- powiedział w rozmowie z tvn24.pl Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny.

Koronawirus w Polsce 

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 56 684. Zmarło 1877 z nich, a 39 130 wyzdrowiały. W niedzielę 16 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 594 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 8 zgonach. Najmłodszy zmarły mężczyzna miał 37 lat (Kraków), a najstarszy - 83 lata (Kraków). 

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24