Zamknij

Tyle ofiar Covid-19 w Polsce nie miało chorób współistniejących. MZ podało dane

26.09.2020 09:11
Kraska
fot. PAP/Radek Pietruszka

Większość chorych na COVID-19 przechodzi chorobę łagodnie, niemniej 311 osób z 2392 zmarłych nie miało chorób współistniejących – przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - De facto byli to zdrowi ludzie - dodał.

Ponad 90 proc. chorujących na COVID-19 przechodzi chorobę w sposób łagodny, aczkolwiek ostatnie zestawienie pokazuje, że 311 osób, które zmarły, nie miało żadnych chorób współistniejących. De facto byli to zdrowi ludzie. Niestety dla nich ta choroba zakończyła się tragicznie – powiedział w sobotę Waldemar Kraska. Wyjaśnił, że wśród zmarłych przeważają osoby starsze, ale też zdarzają się w sile wieku, bez żadnych schorzeń.

- Jak widać, nie jest tak, że umierają starsi, schorowani ludzie. Zdarza się, że są to też młode i nieschorowane osoby – powiedział wiceszef MZ. Dodał, że wskaźnik śmiertelności w Polsce nie przekracza 3 proc., a średnia wieku osób zmarłych wynosi 75-80 lat.

Do piątku epidemia w Polsce zakończyła się tragicznie dla 2392 osób. Przed weekendem resort poinformował o 23 zgonach. W sobotę statystyki dotyczące liczby zakażeń i ofiar również są niepokojące. To znów ponad półtora tysiąca nowych zakażeń i ponad 30 przypadków śmiertelnych. Wśród ofiar jest 38-letnia kobieta. Zobacz: Koronawirus - raport o zachorowaniach i ofiarach z 26 września.

RadioZET.pl/PAP