Zamknij

Relacja pielęgniarki. Koronasceptycy umierający na COVID-10 nie wierzą w wirusa

17.11.2020 22:00
koronawirus
fot. AP/Associated Press/East News

Szokująca relacja pielęgniarki ze Stanów Zjednoczonych. Jodi Doering napisała na Twitterze, że niektórzy ciężko chorzy pacjenci do ostatnich chwil nie wierzą, że naprawdę mają COVID-19. O jej tweetach, które spotkały się z szerokim odzewem, we wtorek informują amerykańskie media.

Dakota Południowa, gdzie pracuje Jodi Doering, to zagłębie "koronasceptyków". Pielęgniarka nie może uwierzyć w to, że chorzy wkładają tak wiele energii w to, żeby zaprzeczyć istnieniu koronawirusa. O swoich doświadczeniach opowiedziała stacji CNN.

Pielęgniarka o koronasceptykach. Nawet ciężko chorzy na COVID-19 nie wierzą w wirusa

W rozmowie z CNN Jodi Doering stwierdziła, że najtrudniejsze jest patrzenie na ludzi, którzy szukają innej przyczyny swojej choroby. - Nie chcą uwierzyć, że Covid istnieje. [...] Chcą, żeby to była grypa, chcą, żeby to było zapalenie płuc - stwierdziła. "Lepszy" jest nawet rak płuc.

Jak dodała, niektórzy z pacjentów, są wyjątkowo uciążliwi. - Mówią ci, że musi być inny powód ich choroby. Wyzywają cię i pytają, dlaczego musisz nosić te wszystkie "rzeczy", bo nie mają Covid, ponieważ on nie istnieje. Tak, to naprawdę się zdarza - stwierdziła. Pacjenci przestają krzyczeć dopiero wtedy, kiedy zostają zaintubowani.

Amerykanka przytoczyła ostatnie słowa osób umierających na COVID-19. "To nie może się dziać", "to nie jest prawda" - mówią. - Przepełnia ich gniew i nienawiść - relacjonowała Doering.

Nawet w momencie, gdy pielęgniarka proponowała niektórym pacjentom, że połączy ich z rodziną na ostatnią rozmowę, odpowiadali: "Nie, bo nic mi nie będzie". Dodała, że takie podejście odbija się na pracownikach służby zdrowia. - To jak cholerny horror, który w dodatku nigdy się nie kończy - dodała. Doering podkreśliła, że większość pacjentów jest wdzięczna za opiekę i dziękuje lekarzom i pielęgniarkom, ale to nie te przypadki zapamiętuje.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/CNN