Zamknij

Prawo wymierzone w Ku Klux Klan zawieszone przez epidemię. Obowiązywało 70 lat

17.04.2020 11:32
Ku Klux Klan
fot. East News (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Georgii mogą zakrywać twarz w przestrzeni publicznej. Z powodu epidemii koronawirusa gubernator stanu Brian Kemp zawiesił wprowadzone przed blisko 70 laty prawo wymierzone w Ku Klux Klan.

Przepisy zabraniały zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Teraz można to robić w tym południowym stanie USA bez obaw o popełnienie wykroczenia. Prawo z 1951 roku gubernator zawiesił przy ponadpartyjnym porozumieniu na szczeblu stanowym.

69 lat temu wprowadzono je z powodu aktywności rasistowskiej organizacji Ku Klux Klan. Jej członkowie noszą charakterystyczne białe stroje, z kapturami zakrywającymi twarze.

Zobacz także

Prawo wymierzone w Ku Klux Klan zawieszone. Decyzja ma zapobiec rozprzestrzeniu się SARS-COV-2

Zarządzenie gubernatora zezwala na noszenie maseczki, kaptura lub innej części garderoby, która zasłania część twarzy w sposób utrudniający ustalenie tożsamości osoby.

Podpisałem zarządzenie, by zezwolić mieszkańcom Georgii na publiczne noszenie maseczek w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19

- napisał na Twitterze Kemp.

Dodał, że nie będzie to już uznawane za wykroczenie. Decyzja ta jest zgodna z zaleceniami Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC).

W Georgii odnotowano do tej pory ponad 15,5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarło w tym stanie co najmniej 587 osób.

Zobacz także

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/PAP