Zamknij

We Wrocławiu zmarła 70-letnia kobieta zakażona koronawirusem

02.04.2020 08:40
Koronawirus
fot. Krzysztof Kaniewski/ REPORTER

70-letnia pacjentka zakażona koronawirusem zmarła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (szpital zakaźny). Kobieta była hospitalizowana na OIOM-ie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O śmierci pacjentki poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka.

Zobacz także

Łącznie w szpitalu zakaźnym hospitalizowanych jest 72 pacjentów, z czego u 40 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pięciu pacjentów zakażonych nowym patogenem przebywa na OIOM-ie, ich stan jest ciężki.

Zobacz także

Według informacji przekazanych w środę wieczorem przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie zanotowano 326 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje urząd – czterech pacjentów zmarło. Zgon 70-letniej pacjentki nie jest jeszcze ujęty w tej statystyce.

Zobacz także

Toruń. 20 pacjentów oddziału hematologii szpitala miejskiego zakażonych

20 pacjentów i 2 osoby z personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika jest zakażonych koronawirusem — poinformowała dyrektor placówki Justyna Wileńska. Trwa ewakuacja 20 chorych do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu.

Dodała, że pozostałych 4 pacjentów z oddziału hematologii z wynikami ujemnymi niewymagających hospitalizacji wczoraj w godzinach wieczornych zostało przewiezionych do pełniącego funkcje izolatorium Sanatorium "Orion" w Ciechocinku.

"Część personelu oddziału została przewieziona do tego samego izolatorium. Pozostałe osoby zadeklarowały kwarantannę w warunkach domowych" – podkreśliła dyrektor.

RadioZET.pl/PAP/ Wyborcza.pl