Zamknij

Koronawirus w warszawskim klasztorze Dominikanów. Odwołano rekolekcje i spowiedź

10.03.2021 19:45

Koronawirus na warszawskim Służewie. "Niestety kilku braci z klasztoru zachorowało na COVID-19" - czytamy na profilu dominikanów na Facebooku. Odwołane zostały rekolekcje, które miały się odbywać w dniach 14-17 marca. Do 19 marca klasztor Dominikanów na warszawskim Służewie pozostaje w częściowej kwarantannie.

komunia święta na rękę
fot. KFP/REPORTER

Koronawirusem zaraziło się kilku zakonników klasztoru Dominikanów na warszawskim Służewie. Zawiesili spowiedź w kościele i odwołali rekolekcje od 14 do 17 marca. Świątynia pozostanie jednak otwarta, a msze św. normalnie odprawiane. 

"Chorzy bracia i ci, którzy mieli z nimi najwięcej kontaktu, są odizolowani od pozostałej wspólnoty klasztornej. Do piątku 19 marca klasztor będzie znajdował się w częściowej kwarantannie, a nasza posługa w kościele zostanie znacznie ograniczona" -  czytamy w komunikacie zakonu Dominikanów.

Warszawa. Koronawirus u dominikanów na Służewie. Odwołane rekolekcje, zawieszona spowiedź

"Od 10 do 19 marca zawieszamy sprawowanie spowiedzi w kościele. Bardzo prosimy o korzystanie ze spowiedzi w innych kościołach" – zaapelowali dominikanie. Zapowiedzieli, że w dni powszednie msze św. będą odprawiać według normalnego planu. "Mszę będzie odprawiał tylko jeden ojciec. Wszystkie zamówione intencje zostaną odprawione w klasztorze" – zaznaczyli. Dodali, że plan na niedzielę 14 marca podadzą w późniejszym terminie.

Odwołane zostały wielkopostne rekolekcje parafialne, które od 14 do 17 marca miał głosić kapucyn o. Szymon Janowski. "Do 19 marca odwołujemy wszystkie nabożeństwa drogi krzyżowej w naszym kościele (12 i 19 marca). W dni powszednie będziemy sprawować nabożeństwo różańcowe (o godz. 17.30) i adorację Najświętszego Sakramentu (w godz. 7.30-8.00 i 18.45-19.30)" – napisali.

Dominikanie zaznaczyli, że będą przyjmować pogrzeby tylko od parafian. "W pozostałych przypadkach mszę św. pogrzebową można zamówić w parafii św. Katarzyny przy ul. Fosa lub w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN" – wskazali. Kancelaria będzie pracowała w trybie zdalnym. Można się kontaktować przez telefon na furcie (22-54-39-900) lub mejlem: parafiadominika@gmail.com. Zakonnicy poprosili o zrozumienie i o modlitwę. Zapewnili, że pamiętają o wiernych i czekają na szybkie i bezpieczne spotkanie z nimi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Facebook/PAP