Zamknij

"Jestem na elektronicznym pastuchu". Wicemarszałek Sejmu o życiu w kwarantannie

13.05.2020 15:47
Piotr Zgorzelski
fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Catering pod drzwiami, rozmowy z dzielnicowym oraz życie na "elektronicznym pastuchu" - tak wygląda teraz codzienność Piotra Zgorzelskiego. Poseł PSL i wicemarszałek Sejmu przebywa bowiem na kwarantannie od momentu, gdy u jego sekretarki wykryto koronawirusa.

Piotr Zgorzelski, poseł PSL oraz wicemarszałek Sejmu z ramienia tego ugrupowania, od kilku dni przebywa na kwarantannie. Trafił na nią po tym, jak okazało się, że jego sejmowa sekretarka jest zakażona koronawirusem. On sam poddał się testowi, który dał wynik ujemny. 

Zobacz także

W programie "Graffiti" w Polsat News zdradził, jak teraz wygląda jego codzienność. Przyznał, że jest na "swego rodzaju elektronicznym pastuchu" (taki słowami określił aplikację elektroniczną przeznaczoną dla osób w kwarantannie) i że służby kontaktują się z nim kilka razy dziennie. Dzięki temu - jak zaznacza - mógł m.in. poznać swojego dzielnicowego. A jak radzi sobie z przyrządzaniem potraw?

Jest bardzo dobry wynalazek: catering pod drzwi. Jest to bardzo smaczna forma. Nie wiem, czy tak będzie przez dłuższy czas, ale przez krótszy okres dam radę 

- opowiadał. Zapytany o to, jak długo będzie musiał przebywać w odosobnieniu, odparł, że zależy to od dyrektora sanepidu, który podejmie w jego przypadku decyzję po kolejnym, zaplanowanym na czwartek, teście. 

Koronawirus. Poseł PSL na kwarantannie

Wicemarszałek z przykrością stwierdził też, że - choć sam tego nie doświadczył, ale wnioskuje po rozmowach z innymi - osoby w kwarantannie padają czasem ofiarami "ostracyzmu społecznego", a inni zachowują wobec nich "nieuzasadniony dystans". 

Zobacz także

Zgorzelski zapewnił, że wśród osób, z którymi miał ostatnio najczęstszy kontakt, nie było prezesa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza. Kandydat PSL na prezydent - wedle słów swojego podwładnego - prywatnie wykonał jednak test na obecność koronawirusa, który także dał wynik negatywny. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Polsat News