Zamknij

Większy limit wiernych w kościołach. Zmiany już od niedzieli

13.05.2020 13:34

Zmniejszamy restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Od niedzieli 17 maja podczas mszy na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2.

Msza święta
fot. Dominik Gajda/Reporter
loader

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki - wspólnie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz szefem MEN Dariuszem Piontkowskim - ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. 

Zobacz także

Od poniedziałku 18 maja otwarte będą zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje, bary i kawiarnie. Lokale gastronomiczne będą jednak otwarte jedynie w formie ogródków. Zwiększony zostanie także limit pasażerów w środkach transportu publicznego. 

Morawiecki ogłosił: limit osób w kościołach będzie zwiększony

Dziennikarz Telewizji Trwam zapytał Morawieckiego o luzowanie restrykcji podczas w kościołach. Premier odpowiedział, że faktycznie od najbliższej niedzieli będą obowiązywać nowe zasady.

Limit osób w kościołach będzie zwiększony. Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, od 17 maja włącznie obowiązywał będzie limit osoby na 10 metrów kwadratowych

- poinformował. Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach obowiązywał limit jednego wiernego na 15 metrów kwadratowych. Limity osobowe nie obowiązują natomiast osób uczestniczących w odprawianiu liturgii. 

RadioZET.pl/PAP