Zamknij

Luzowanie obostrzeń. "Głupcy rzucają się z klifów do morza". Cztery osoby ranne

Magdalena Barszczak
01.06.2020 13:29
Durdle Door
fot. Facebook.com/PurbeckPolice

W związku z rozluźnieniem obostrzeń związanych w epidemią koronawirusa do niebezpiecznego incydentu doszło w Dorset na południu Anglii. Cztery osoby zostały ranne i konieczna była ewakuacja plaży.

Po miesiącach kwarantanny Anglicy wyszli z domów i tłumnie ruszyli nad wodę. Słoneczna pogoda przyciągnęła dziesiątki osób na plażę Durdle Door. Kilku osobom poczucie wolności na tyle "uderzyło do głowy", że zdecydowały się na skoki z klifów do morza.

Zobacz także

Durdle Door: Ranni po skokach z klifów i ewakuacja z plaży

Naturalny łuk wapienny na Wybrzeżu Jurajskim w Anglii przyciąga nie tylko fotografów, ale również amatorów skoków. Czterech śmiałków po takich wyczynach zostało ciężko rannych. Incydent miał miejsce 30 maja.

Na miejsce przyleciały helikoptery, które z powodu tłumów miały problem, aby wylądować. W rezultacie ludzie koczowali stłoczeni w jednym miejscu plaży, aby zrobić miejsce dla akcji ratunkowej. Zdjęcia opublikowała brytyjska policja.

„Musieliśmy zamknąć plażę w Durdle Door, aby umożliwić lądowanie helikopterów ratunkowych. Ewakuujemy plażę i okoliczne klify" - poinformowała inspektor Claire Phillips.

Internauci publikowali filmy z tego wydarzenia. Część z podziwem komentowała skoki, ale większość rozzłościły sceny z plaży. Brytyjczycy obawiają się, że podobne sytuacje mogą doprowadzić do drugiej fali zakażeń koronawirusem.

Plaża w Durdle Door, Dorset, dziś. Głupcy rzucają się z klifów do morza, helikoptery ratunkowe i setki ludzi stłoczonych jak sardynki. Całkowite szaleństwo

- komentował Piers Morgan na Twitterze.

Zobacz także

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii odnotowano 273 tys. zakażeń koronawirusem. W ostatnich dniach liczba nowo wykrytych przypadków ustabilizowała się na poziomie 2000-2500 dziennie.

Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie - za Stanami Zjednoczonymi - pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 oraz czwarte miejsce, jeśli chodzi o liczbę zakażeń - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Rosją.

RadioZET.pl/standard.co.uk/Daily Mail/PAP