Zamknij

Koronawirus w domu seniora. Nie żyje 90-latka, ok. 70 osób na kwarantannie

02.07.2020 15:09
Koronawirus
fot. Shutterstock

Ok. 70 osób z domu seniora w Puszczykowie (woj wielkopolskie) zostało objętych zbiorową kwarantanną po tym, gdy u jednej z pensjonariuszek placówki wykryto koronawirusa. Ponad 90-letnia kobieta zmarła w szpitalu.

Kierownik oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że kwarantanną zbiorową objęto pensjonariuszy i personel placówki. W najbliższym czasie przejdą oni badania, które zweryfikują, czy doszło do zakażenia innych osób.

Zobacz także

Pawłowska podała, że pacjentka, która zmarła w nocy ze środy na czwartek w szpitalu, miała ponad 90 lat. W domu seniora przebywała w jednoosobowej sali. Podkreśliła również, że w placówce przestrzegano reżimu sanitarnego.

Zobacz także

W Wielkopolsce, uwzględniając wspomnianą korektę raportu, do tej pory zanotowano 2804 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 177 osób zmarło, a 2066 wyzdrowiało. Aktualny ogólnokrajowy bilans koronawirusa to z kolei 35146 przypadków zakażenia oraz 1492 ofiary śmiertelne. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP