Zamknij

Pies uciekł z domu, aby spotkać się z panem, który umierał na COVID-19

17.04.2020 16:00
pies
fot. Facebook.com/sportello.tutelaanimali

Historia suczki o imieniu Stella wzruszyła włoskich internautów. Kiedy jej pan walczył o życie w szpitalu, do którego trafił z objawami koronawirusa, zwierzę przemierzyło ogromną odległość, aby się z nim spotkać. Niestety mężczyzna zmarł.

O niesamowitym wyczynie psa poinformował Polsat News, a także włoskie media, m.in. Il Messagero i La Stampa. 7-letni owczarek niemiecki nie mógł wytrzymać rozłąki ze swoim panem, który trafił na oddział intensywnej terapii w szpitalu Cisanello w Pizie ze względu na objawy SARS-CoV-2.

Stella przez kilka dni czekała smutna w domu, po czym wyruszyła na poszukiwania swojego właściciela.

Zobacz także

Właściciel umierał na COVID-19. Pies czekał pod szpitalem

Nie wiadomo, skąd zwierzę wiedziało, w którą stronę się udać ani ile kilometrów przeszło. Z relacji włoskich mediów wynika, że Stella kierowała się w stronę szpitala, a jej podróż trwała wiele godzin.

Suczkę znaleźli w końcu krewni właściciela, skuloną pod placówką w Pizie. Niestety, nie było jej dane spotkać się z panem, który zmarł z powodu COVID-19.

Tą wzruszającą historią podzielili się na Facebooku wolontariusze stowarzyszenia Sportello Tutela Animali (Biura Ochrony Zwierząt), do których trafiła suczka. Na szczęście zwierzę znalazło już nowy dom. Zostało adoptowane przez krewnego jego właściciela.

Zobacz także

Koronawirus we Włoszech

Liczba zgonów we Włoszech od pierwszego marca do początku kwietnia wzrosła o 20 proc. w porównaniu ze średnią z tego okresu w ciągu ostatnich pięciu lat- takie dane przedstawił w piątek krajowy Instytut Statystyczny Istat. Odnotowano, że największy wzrost zgonów dotyczy mężczyzn i ogólnie osób w wieku powyżej 74 lat.

Wyraźne różnice dotyczące płci widać w analizie obejmującej zgony osób starszych na północy Włoch, szczególnie zaatakowanej przez wirusa. Liczba zgonów starszych mężczyzn wzrosła o 158 procent. W przypadku kobiet jest to 105 procent.

Wcześniej podawane dane medyczne wskazują, że najczęściej z powodu zakażenia koronawirusem umierają starsi mężczyźni. Odporność kobiet jest wyższa - podkreślają lekarze.

Od początku epidemii we Włoszech zmarło ponad 22 tys. osób zakażonych wirusem.

Zobacz także

Zobacz także

Koronawirus - aktualne dane. Co trzeba wiedzieć?

Koronawirus - najnowsze dane

Koronawirus w Polsce: raport, objawy, epidemia, zalecenia 

Koronawirus w Polsce - mapa zachorowań z podziałem na województwa

Podejrzenie koronawirusa - co robić?

Koronawirus - infolinia NFZ

RadioZET.pl/Polsat News/Il Messagero/La Stampa