Zamknij

Nie żyje 46-letni zakonnik. Był zakażony koronawirusem

20.09.2020 16:53
Br. Wojciech Kaczmarek
fot. Facebook/Bracia Mniejsi Kapucyni - Prowincja Warszawska

Nie żyje br. Wojciech Kaczmarek,  zakonnik z bractwa kapucynów. 46-letni duchowny był zakażony koronawirusem. Lokalny sanepid poinformował, że mężczyzna nie miał chorób współistniejących. 

Jak pisze lokalny portal lublin.gosc.pl, kapucyn br. Wojciech Kaczmarek zmarł w piątek w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Miał 46 lat i w ostatnim czasie przebywał w lubelskiej placówce z powodu zakażenia koronawirusem. Serwis, powołując się na dane z miejscowego sanepidu, podaje też, że zmarły nie cierpiał na choroby współistniejące. 

Zobacz także

Informację na temat śmierci duchownego zamieścił także Facebookowy profil Prowincji Warszawskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie wyrażono ubolewanie z powodu odejścia 46-latka oraz poproszono wiernych o modlitwę w jego intencji.

W poście znalazły się także informacje nt. przebiegu jego posługi kapłańskiej. "Pracował w Bydgoszczy, Orchówku, Lublinie (na Krakowskim Przedmieściu) oraz Ostrovie i Borze w diecezji pilzneńskiej w Czechach. Był wikarym klasztoru, wikarym i administratorem parafii, rektorem kościoła, spowiednikiem, duszpasterzem chorych, ministrantów, kapelanem więzienia, posługiwał wspólnotom AA, Al-Anon oraz Eleos w Lublinie" - czytamy. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook/lublin.gosc.pl