Zamknij

Wójt gminy z koronawirusem. Wszystko zaczęło się od... wesela

23.06.2020 18:27
Wójt gminy z koronawirusem
fot. Google Street View

Wójt gminy Giby (woj. podlaskie) z rodziną został zarażony koronawirusem, w sumie zachorowały cztery kolejne osoby z powiatu sejneńskiego, w którym do niedawna nie było w ogóle zarażonych. Ognisko koronawirusa miało miejsce na początku czerwca na weselu w Gibach.

Pierwsze osoby, radna gminy Giby (woj. podlaskie) i jej maż, urzędnik powiatowy zarazili się koronawirusem na weselu 6 czerwca w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Gibach.

Podlaskie. Wójt gminy z koronawirusem

Kwarantanną zostało objętych kilku pracowników Urzędu Gminy w Gibach, ponieważ 10 czerwca na sesji rady gminy obecna była zakażona koronawirusem radna. Na sesji było wówczas 13 radnych, kilku urzędników, sołtysi oraz przedstawiciele policji, straży granicznej i starostwa powiatowego w Sejnach. Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sejnach, na kwarantannie przebywa obecnie 90 osób.

Zobacz także

Starosta sejneński Maciej Plesiewicz, poinformował na stronie internetowej urzędu, że w związku z objęciem kwarantanną wszystkich pracowników, Starostwo Powiatowe w Sejnach od poniedziałku jest nieczynne. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, test u starosty sejneńskiego okazał się negatywny, ale u wójta gminy Giby jest pozytywny.

Zobacz także

Jak poinformował PAP wójt gminy Giby Robert Bagiński, otrzymał on informację z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, że jest zakażony on, jego żona i dwójka dzieci. Wójt dodał, że miał lekkie objawy przeziębienia, ale obecnie czuje się dobrze. Urząd gminy Giby został zamknięty dla mieszkańców, chociaż część urzędników pracuje. Także Urząd Miasta Sejny, 8 km od Gib wprowadził obostrzenia przy obsłudze interesantów.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP