Zamknij

Koronawirus w klinice onkologii na Śląsku. Zarażeni pacjenci i personel

18.06.2020 09:18
koronawirus
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Gliwicach. W czwartek wstrzymano tam przyjęcia pacjentów. Powodem jest potwierdzenie SARS-CoV-2 u 12 osób. Pozostałe kliniki Instytutu pracują normalnie.

Koronawirus w Polsce nie słabnie. 17 czerwca odnotowano 506 przypadków zakażeń, ponad 200 ze Śląska. Zmarło 14 osób. W tym samym regionie potwierdzono nowe przypadki wirusa SARS-CoV-2.

Zarażonych jest 12 osób w jednym z wiodących ośrodków leczenia raka w Polsce - Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Gliwicach. W placówce przyjęcia pacjentów wstrzymano aż do odwołania.

Zobacz także

Koronawirus wśród pacjentów onkologicznych i personelu

Jak poinformował Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach na Facebooku, zakażonych jest 12 osób - zarówno pacjentów, jak i pracowników kliniki.

Zakażenie zostało zdiagnozowane u 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego na jednym z trzech odcinków Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, gdzie leczeni są pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego. Odcinek ten jest odseparowany od dwóch pozostałych i ma oddzielną obsadę lekarsko-pielęgniarską

- czytamy.

"Aby sprostać wymaganiom zapewnienia bezpieczeństwa i wysokim standardom jakości leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach", podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć także w dwóch pozostałych odcinkach kliniki.

Pacjenci, u których badania molekularne potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są izolowani i zostaną przekazani do dalszego leczenia do szpitala jednoimiennego. Zakażeni pracownicy – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami sanitarno-epidemiologicznymi – objęci zostali izolacją pod nadzorem Państwowego Inspektora Sanitarnego

- poinformował Instytut.

Jak dodano w komunikacie, pozostałe kliniki i zakłady Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach pracują normalnie.

Dyrekcja szpitala przypomina o konieczności noszenia maseczek ochronnych, zachowywaniu bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk. Na terenie placówki obowiązuje zakaz odwiedzin.

Zobacz także

RadioZET.pl