Zamknij

Osiem zakonnic z COVID-19 w szpitalu. Miały kontakt z przedszkolakami

20.07.2020 08:49
zakonnice
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Nowe ognisko koronawirusa w Lublinie. Z powodu COVID-19 hospitalizowano 8 zakonnic. Badane są osoby, które miały z nimi kontakt. Zgromadzenie zaapelowało m.in. do rodziców dzieci z przedszkola parafialnego.

W związku z zakażeniem koronawirusem osiem zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie trafiło do szpitala. Stan sióstr się poprawia. Jak podało zgromadzenie, wszystkie dotychczas wykonane testy wśród osób, który mogły mieć kontakt z siostrami, są ujemne.

Zobacz także

Siostry z Lublina z koronawirusem. Trwają testy osób, które miały z nimi kontakt

Jak podało "Radio Lublin", w związku z tym ogniskiem koronawirusa sanepid skierował na kwarantannę 170 osób. Wśród nich było 20 dzieci z Przedszkola Parafialnego im. bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie oraz ich rodziny.

W środę zgromadzenie zaapelowało do rodziców dzieci z tej placówki oraz innych osób, które mogły mieć kontakt z siostrami, o zgłaszanie się do sanepidu.

Jak przekazała, Magdalena Smolińska-Kornas z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, wykonano badania u 11 osób. Wyniki tych badań były ujemne, natomiast zaplanowanych do badań jest ponad 100 osób.

Tymczasem w sobotę zgromadzenie opublikowało nowe oświadczenie.

Ustalono, że w okresie objętym badaniem z przedszkolem parafialnym im. Bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie miała kontakt jedynie grupa dzieci zgłoszonych do dyżuru wakacyjnego; wg informacji rzecznika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej w Lublinie wszystkie dotychczas wykonane testy w tej grupie osób są ujemne

– czytamy w komunikacie na Facebooku.

Dodano, że poprawia się również stan zdrowia sióstr. Jak wskazano w oświadczeniu, jest on stabilny.

Do 19 lipca 2020 roku na Lubelszczyźnie potwierdzono 882 przypadki zakażenia koronawirusem. 20 osób zmarło, a 612 osób wyzdrowiało.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Lublin/tvn24.pl