Zamknij

Tłok na pokładzie samolotu w czasie pandemii. "Ludzie są przerażeni"

11.05.2020 19:04
Tłok na pokładzie samolotu w czasie pandemii. "Ludzie są przerażeni"
fot. Dr Ethan Weiss/Twitter Printscreen

"Ludzie są przerażeni, zszokowani" - relacjonował Amerykanin, lecący samolotem z New Jersey do Kalifornii w sobotę. Jak widać na zamieszczonym przez niego zdjęciu, na pokładzie panował ścisk a linie lotnicze nie zadbały o bezpieczeństwo pasażerów w trakcie pandemii.

Koronawirus spowodował paraliż gospodarczy na całym świecie. Kolejne państwa krok po kroku luzują restrykcję, wprowadzone na początku pandemii SARS-CoV-19. Jednym z obostrzeń jest między innymi znaczne ograniczenie ruchu lotniczego i zamknięcie granic. Loty muszą odbywać się zgodnie z nowymi wytycznymi, zapewniając pasażerom możliwość zachowania odpowiedniego dystansu od siebie nawzajem.

Szokującą sytuację nagłośnił jeden z lekarzy, lecących w sobotę z New Jersey do Kalifornii. Opublikował na Twitterze zdjęcie wypełnionego ludźmi samolotu. Dodał, że pasażerowie byli "przerażeni" i "zszokowani", a linie zapewniały wcześniej, że pozostawią puste środkowe miejsce - podał w poniedziałek serwis internetowy "USA Today".

Dr Ethan Weiss, kardiolog i naukowiec z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, w sobotę opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać wnętrze wypełnionego pasażerami samolotu United Airlines lecącego z Newark w stanie New Jersey do San Francisco w Kalifornii.

Wygląda na to, że United łagodzi swoje zasady dystansu społecznego

- napisał na Twitterze Weiss. Dodał, że "ludzie w tym samolocie są przerażeni / zszokowani".

W osobnym tweecie Weiss zamieścił oświadczenie United, wysłane przed lotem do wszystkich pasażerów, mówiące o "automatycznym blokowaniu środkowego miejsca", co miało zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zobacz także

Weiss wyjaśnił, że jest jednym z pracowników medycznych, którzy zostali za darmo przetransportowani przez United Airlines do Nowego Jorku, żeby pomóc w opiece nad pacjentami w związku z pandemią koronawirusa. Do San Francisco wracał z grupą 25 osób, które pracowały w nowojorskich szpitalach przez ostatnie dwa-cztery tygodnie.

Linie lotnicze tłumaczą się z tłoku w samolocie w tr

Rzeczniczka United Airlines Kimberly Gibbs zapewniła "USA Today", że linie wdrożyły nowy proces wchodzenia na pokład i wysiadania z samolotu.

Zobacz także

Podkreśliła też, że lot do San Francisco "miał dodatkowych 25 pracowników medycznych na pokładzie", a w ciągu ostatnich kilku tygodni liniami bezpłatnie podróżowało w sumie ponad tysiąc pracowników medycznych.

Zobacz także

Wszyscy pasażerowie i pracownicy zostali poproszeni o noszenie osłon twarzy, zgodnie z naszymi nowymi zasadami

- dodała rzeczniczka United.

RadioZET.pl/PAP/USA Today