Zamknij

Prezydent Lublina zakażony koronawirusem. "Dokucza mi jedynie kaszel"

27.11.2020 19:56
Krzysztof Żuk
fot. Krzysztof Radzki/East News

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk jest zarażony koronawirusem. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, zapewniając jednocześnie, że czuje się dobrze.

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. To kolejny samorządowiec, u którego w tym tygodniu test na koronawirusa dał wynik pozytywny. We wtorek o tym, że jest zakażony, poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

"Przechodziłem już kilka testów na obecność Covid-19. Do tej pory dawały negatywne wyniki, ale ostatni dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze, nie mam ciężkich objawów. Dokucza mi jedynie kaszel" – dodał prezydent Lublina.

Żuk poinformował też, że wszyscy jego współpracownicy, którzy mieli z nim kontakt w czasie, gdy mógł ich zarazić, przeszli badania i są zdrowi. "Apeluję do wszystkich o zachowanie zasad bezpieczeństwa, dystansu społecznego, noszenie masek i dezynfekcję rąk. W ten sposób ograniczycie ryzyko zakażenia" – zaapelował Żuk.

Zobacz także

Krzysztof Żuk jest z wykształcenia ekonomistą. Związany najpierw z Kongresem Liberalno-Demokratycznym, a następnie z PO. Był m.in. radnym miasta Świdnika, wiceprezydentem Lublina oraz wiceministrem skarbu. Od 2010 sprawuje urząd prezydenta Lublina. W 2018 roku uzyskał reelekcję na swoją trzecią kadencję, zdobywając już w I turze ponad 62 proc. głosów. 

RadioZET.pl/PAP/Facebook